top of page
raselina.png
RASELINA.jpg

Proč Rašelina?

Protože rašelina  má široký záběr svého využití.

Zemědělství a zahrádkářství. Lékařství a léčitelství. Potravinářství a průmysl. Fosilní palivo a izolace. Bahenní zábaly či akvaristika. Ve starších dobách byla rašelina považována za domov duchů a má prý schopnost uchovat živočišné tkáně na tisíciletí. 

Rádi pečujeme o kulturní svěžest v místě, kde působíme. U nás na Šumavě jsou největší plochy vrchovišť rašeliny a my si myslíme, že naše škála aktivit je tak bohatá, jako je ona rašelina sama. 

 

Zaměřujeme se nejen na umění (divadlo, tanec, hudbu, film, vizuální umění, architekturu), ale i na péči o přírodu a krajinu, ve které žijeme.

Rádi zlepšujeme sousedské vztahy a vazby v regionu.

Podporujeme tradiční řemesla. Šíříme osvětu o soběstačnosti.

 

A vlastně zaprvé - vše děláme s láskou a s úsměvem, protože nás to fakt baví..

Jitka.jpg

Jitka

Jednoho dne si řekla, že kulturu chce po svém dělat. Její vize byla stručná, v podstatě dosti jednoduchá. Obohatit ostatní bytosti o něco, čemu se štěstí dneska říká.

KUBA.jpg

KUBA

Jeho přínos je jednoznačný. Je to král UBU, muž ve spleti žen, vždy k věci a jakékoli lumpárně otevřen. 

MIA.jpg

Mia

Na starosti má pohodovou energii v této skupině, ať už pohledem či slovem - vše dělá vědomě. A muziku prostě miluje.

pavla.jpg

Pavla

Žena silná ve smyslu tom, že nás všechny svede vždy, z cesty vedlejší na tu hlavní, zase zpět.  Vlastně nám říká: "Tudy jděte, tudy nechoďte. Tam možná hodně zabloudíte, tady svými jste."

JÍŘA.jpg

Jina

A jak to tedy chcete? Co tím chcete říct? Toť dvě otázky ženy, která má k tématu co říct. Vede nás, členy, ke konstruktivnosti a věcnosti a na to je jakýkoli český rým hodně krátký, věřte mi.

Helena.jpg

Helena

Helenka eviduje vše. Tvoří tabulky a svolává pomocí Google Doodle naše porady. Má úsměv, který nekončí, a rozhodně vždy je nakažlivý, přátelský a všeobjímající.

Tomas.jpg

Tomáš

V oblasti digitální udává směr a vybavený foťákem, kamerou a okem, jež na sto honů vpřed vidí rašelinní to úděl.

svata.png

Svatava

Pokladnice, studna všech obzorů. Z nadhledu orla  nepřestává se dívat shora. Věcná a přesto jemně jemná, dává nám svobodu a svou bytostí veškerou oporu. 

kristyna.jpg

Kristýna

Pohleďte jí do očí a jednoduše v nich spočiňte. Hloubku citů si uvědomte a v tomto stavu pak nadále konejte. A to nejen v duchu výtvarném, tanečním či jógovém.

bottom of page